Kontakt:Piotr Matuszewski |
Kontakt:Dariusz Frątczak |
Syntezatory i workstation – klawiszowe stacje robocze
Nieodzowne w pracy kompozytorów, pomocne w pracy wielu klawiszowców, nieocenione dla miłośników muzycznych eksperymentów – syntezatory pozwalają zajść znacznie dalej niż prostsze odpowiedniki, keyboardy. Te najpopularniejsze syntezatory wyposażone są w klawisze, dzięki czemu możemy na nich zarówno grać, jak i komponować. Pierwsze syntezatory analogowe wytwarzały proste fale elektryczne i były zbudowane na bazie elementów, takich jak tranzystory, elementy indukcyjne, generatory, rezystory i kondensatory. Współczesny, zaawansowany workstation może zostać podłączony do zewnętrznej klawiatury lub jest wyłącznie komputerem, służącym do komponowania pojedynczych dźwięków i tworzenia muzyki jako uzupełnienie dla innych instrumentów elektronicznych. Na rynku są dostępne syntezatory analogowe i syntezatory cyfrowe. W naszej ofercie znajdują się różne modele wysokiej jakości syntezatorów – bez względu na stopień zaawansowania, umiejętności i potrzeby znajdziesz więc u nas syntezator muzyczny, którego funkcje i parametry wpiszą się w Twoje oczekiwania. Najlepsi producenci i sprawdzone produkty.
Syntezatory do komponowania muzyki
Brzmienia i wgrane efekty znajdziemy we wspomnianych wcześniej klawiszach, jednak to syntezator posiada funkcje, dzięki którym możemy w pełni skupić się na komponowaniu muzyki, a nie jedynie na jej aranżacji. Istotną funkcją jest generator brzmień, który dzięki zapisowi cyfrowemu umożliwia nam uchwycenie dźwięków analogowych. Z kolei sampling to szansa na uchwycenie, a następnie wykorzystanie dźwięków pochodzących z natury, dźwięków, jakie znamy z życia codziennego.
Syntezator dźwięku pozwala nam także w pełni wykorzystywać funkcję sekwencjonowania. Nagrywając dowolny fragment utworu, możemy wykorzystać go podczas występu na żywo lub podczas dalszej pracy nad komponowanym utworem.
Syntezatory niezawodne do aranżacji coverów
Kolejną funkcją syntezatorów jest wykorzystywanie predefiniowanych plików MIDI, dzięki którym reprodukcja coverów jest znacznie bardziej efektowna. Workstations dysponują również innymi funkcjami – procesory dynamiki, narzędzia niezbędne do obróbki dźwięku i wiele innych, które przydają się w studio, na scenie, a także w domu podczas pracy nad kolejnymi utworami.
Rodzaje syntezatorów dźwięku
Syntezator oferuje różne możliwości w zależności od rodzaju. Na rynku dostępne są syntezatory z klawiaturą, moduły dźwiękowe (z podłączonym komputerem albo klawiaturą), syntezatory modularne oraz syntezatory programowe (programy komputerowe z interfejsem audio).
Ze względu na typ syntezy dostępne urządzenia możemy z kolei podzielić na syntezatory cyfrowe i analogowe. Syntezator cyfrowy wykorzystuje syntezę opartą na próbkach (sample). W pamięci takiego urządzenia znajdują się wgrane próbki dźwięków innych instrumentów, na podstawie których muzyk tworzy nowe brzmienie. Ciekawym rozwiązaniem są też modele virtual-analog, czyli cyfrowy symulator syntezatora analogowego. Urządzenie analogowe jest trudniejsze w obsłudze, ale zdecydowanie warte uwagi ze względu na swoje oryginalne brzmienie. Tego typu syntezator nie ma wgranych próbek dźwięku i nie naśladuje wiernie brzmienia instrumentów akustycznych. Użytkownik instrumentu ma więc pełną możliwość kształtowania nowych brzmień.
Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą – syntezatory w naszej ofercie to instrumenty, którym zaufało wielu muzyków.
Logowanie